Взрив от самоделна бомба пред фенклуб на „Левски“ в Монтана, полицията издирва извършител“
Самоделно взривно устройство е избухнало пред сградата на фенклуба на „Левски“ в Монтана, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал в жилищен комплекс „Младост“, а по случая е образувано досъдебно производство.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Сигналът е подаден на 11 май на телефон 112, след като в помещението, собственост на местна фирма, са открити следи от взрив. На място незабавно са изпратени полицейски екипи, както и служители на Специализирания отряд за борба с тероризма, които са извършили оглед.
Разследващите са установили, че в тъмната част на денонощието неизвестен извършител е поставил и задействал самоделно устройство на входната врата на обекта.
В резултат на взрива са нанесени материални щети – счупени са прозорци и е повредена входната врата на помещението. По време на инцидента в сградата не е имало хора и няма пострадали. По информация на полицията обектът е бил в ремонт.
От мястото са иззети веществени доказателства, назначени са експертизи и се извършват процесуално-следствени действия за установяване на извършителя.
Към момента няма задържани лица. По непотвърдена информация се проверява версия, свързана с фенове на конкурентен футболен отбор, но официално потвърждение от разследващите органи все още няма.
Работата по случая продължава.
Източник: Нова тв



