Моля, подавайте сигнали на номер: 0896577779
08.06.2026

Днес България

Винаги навреме

Днес България > Blog > Бургас > В Бургас всичко е точно: Пешеходните пътеки вече официално са „рампи за доставки“ (ВИДЕО И АНКЕТА)

В Бургас всичко е точно: Пешеходните пътеки вече официално са „рампи за доставки“ (ВИДЕО И АНКЕТА)

Screenshot

След като вчера репортер на „Днес България“ засече дистрибутори да спират директно върху пешеходни пътеки, за да разнасят стока по заведенията, днес решихме да направим кратка анкета сред граждани на Бургас. И както се оказа – народът е мъдър, търпелив и очевидно вече свикнал да прескача автомобили като препятствия в телевизионно риалити.

Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая"  тук.

Хората масово не се впечатляват особено от драмата на дистрибуторите, които били принудени да мъкнат халби, бидони, палети и стекове минерална вода на цели сто метра. Да, тежко е. Но както коментира възрастен бургазлия:

„Ако утре някой реши да си отвори заведение насред Морската градина, сигурно ще поиска и камионът да влиза до масата.“

Повечето граждани бяха категорични – това не е проблем на пешеходците. Ако доставките са трудни, институциите да измислят режим, часове за зареждане и контрол. Не може всяка пешеходна пътека да се превръща в личен VIP паркинг за “само две минути”, които мистериозно продължават колкото режисьорска версия на турски сериал.

„Да спреш върху пешеходна пътека е все едно спасител да си остави спасителния пояс в басейна и да каже: ‘Плувайте около него’“, коментира млад мъж в центъра.

Бургазлии недоумяват защо постоянно някой трябва да избира между това да мине безопасно или да заобикаля бусове, кашони и разхождащи се палети като в складова версия на “Формула 1”. Хората са категорични – мястото на автомобилите не е върху пешеходните пътеки, нито в рамките на минимум 5 метра от тях. Законът явно не е меню в заведение, от което всеки си избира какво му харесва.

Припомняме, че вчера автомобил на фирма „Марти Мар“ на печално известния Мартин Димов бе заснет спрян директно върху пешеходна пътека в центъра на Бургас. Докато работниците спокойно разнасяха стоката, пешеходци и автомобили ги заобикаляха като огромен камък насред пътя. Почти липсваше само табела:

„Моля, пазете тишина – извършва се специална операция ‘Аз съм по-важен от правилника’.“

Работниците дори се държаха арогантно и заявиха, че „кметът им разрешил цял ден да паркират където си искат“. Което, ако е вярно, вероятно означава, че следващата логична стъпка е бусове да започнат да си правят автомивки и във фонтаните, а защо не и директно да паркират върху някоя детска площадка. За удобство.

За случая е уведомена служба КАТ.

Самият Мартин Димов отдавна е познат на обществеността с редица скандални нарушения и шумни истории около фирмата му през последната година. „Марти Мар“ неведнъж е била обект на проверки и санкции от различни институции, но очевидно някои хора приемат глобите както абонамент за стрийминг платформа – досадни са, но продължават да си плащат и да правят нови въртели.

А междувременно пешеходците в Бургас продължават да практикуват любимия градски спорт – „прескочи буса и оцелей“.

Вижте повече в следващото видео:

Споделете тази новина
0 0 votes
рейтинг
абонирай се
Notify of
guest
0 Comments
най-стари
най-нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Днес България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.