В Бургас се подготвя координационна среща за летен сезон 2026 с фокус върху туризма и сигурността
На 21 – ви май (четвъртък) от 10:00 часа в сградата на Областна администрация Бургас ще се проведе работна среща, организирана от Министерство на туризма, съвместно с институциите на областно ниво.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Фокусът на срещата ще бъде подготовката за предстоящия летен туристически сезон 2026, като се очаква да бъдат обсъдени ключови въпроси, свързани с организацията, сигурността и координацията между различните институции в региона.
Участници от държавната и местната власт
В срещата се очаква да участват кметовете на общините от област Бургаска област, както и представители на ключови институции, сред които директорът на ОДМВР – Бургас ст. комисар Николай Ненков и директорът на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Бургас Николай Николаев.
Поканени са също представители на всички ангажирани агенции и структури, имащи отношение към туристическия сектор и сигурността на територията на област Бургас.
Подготовка за активен летен сезон
Основен акцент в дискусиите ще бъде координацията между институциите за гарантиране на безопасността на туристите и добрата организация на летния сезон по Южното Черноморие.
Очаква се на срещата да присъства и министърът на туризма Илин Димитров, който има предишен опит на тази позиция и е добре запознат с проблематиката на туристическия сектор, включително развитието на летния туризъм по Черноморието. Димитров е родом от Варна и е сред експертите с дългогодишен опит в сферата.
След срещата се очаква институциите да очертаят основните приоритети и мерки за предстоящия сезон, с цел по-добра организация и повишаване на сигурността в туристическите райони.



