ГДБОП иззе 150 000 кутии цигари без бандерол при акция край Перник
Голямо количество нелегални цигари е било открито при специализирана операция на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ на автомагистрала Автомагистрала „Струма“ в района на Перник. По случая е задържан 33-годишен мъж, съобщиха от прокуратурата.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

При проверка на товарен камион с ремарке служителите на реда са открили около 150 000 кутии цигари без български акцизен бандерол. По данни на разследващите тютюневите изделия са били разпределени в близо 300 кашона.
Цялото количество е иззето като веществено доказателство, а шофьорът на камиона е привлечен като обвиняем за държане на акцизни стоки без бандерол в особено големи размери — престъпление по Прокуратура на Република България квалифицирано по Наказателния кодекс.
От Районна прокуратура – Перник уточняват, че мъжът е задържан за срок до 72 часа. Очаква се държавното обвинение да внесе искане в съда за налагане на постоянна мярка „задържане под стража“.
Разследването продължава, като се проверява произходът на цигарите, маршрутът на доставката и дали в схемата участват и други лица. Според разследващите стойността на иззетата стока е значителна, а случаят се разглежда като част от борбата срещу нелегалната търговия с акцизни стоки.
- Производители на плодове и зеленчуци сигнализират за натиск от търговски вериги след старта на „Кошница с грижа“

- БАБХ затяга контрола върху вноса на млечни суровини

- Илияна Йотова отличава пожарникарите, спасили пострадали при трагичната катастрофа на „Челопешко шосе“

- ГЕРБ-Варна сигнализира за предполагаем незаконен строеж край Делфинариума

- Черна статистика за наркотикът убиец: Над сто загинали от фентанил у нас






