Моля, подавайте сигнали на номер: 0896577779
08.06.2026

Днес България

Винаги навреме

Днес България > Blog > Бургас > ДНЕС БЪЛГАРИЯ С ИЗВИНЕНИЕ КЪМ ДОКТОР МИРОСЛАВ ОБРЕЙКОВ – ЛЕКАР С ПРИЗВАНИЕ, ДОСТОЙНСТВО И ГОЛЯМО СЪРЦЕ

ДНЕС БЪЛГАРИЯ С ИЗВИНЕНИЕ КЪМ ДОКТОР МИРОСЛАВ ОБРЕЙКОВ – ЛЕКАР С ПРИЗВАНИЕ, ДОСТОЙНСТВО И ГОЛЯМО СЪРЦЕ

След публикуването по-рано днес на материал, съдържащ неверни и непроверени твърдения по адрес на доктор Мирослав Обрейков, редакцията на „Днес България“ е длъжна не само да поднесе своите искрени извинения, но и да заяви ясно истината за един човек, който от години се ползва с уважението на пациенти, медици и обществото.

Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая"  тук.

В динамиката на деня в редакцията беше получено писмо, изпратено от посочен електронен адрес, съдържащо серия от тежки обвинения срещу доктор Обрейков. В него се твърдеше, че част от медицинския персонал е против неговото евентуално завръщане на директорския пост, като бяха изложени обвинения за лобизъм, напрежение в болницата, отнемане на социални придобивки и дори предупреждения за стачни действия.

В стремежа си да отразим обществено значима тема, публикувахме информацията, но веднага започнахме и задълбочена проверка на всички факти. Резултатите от нея показаха категорично, че изложеното в писмото не отговаря на истината и представлява злонамерен опит за уронване престижа на доктор Мирослав Обрейков.

След разговори с медици, служители и хора, работили с него през годините, стигнахме до извода, че доктор Обрейков е не просто доказан професионалист, а човек с изключителен морал, толерантност и човешко отношение. Името му се свързва с спокойствие, диалогичност, уважение към колегите и истинска отдаденост към пациентите и медицината.

Мнозина го определят като един от най-добрите и най-диалогични ръководители, заемали този пост. Лекар, който никога не е поставял личния интерес над интереса на болницата. Човек, който умее да обединява, а не да разделя. Специалист, който е доказал с действията си, че медицината за него не е просто професия, а кауза и мисия.

Установихме също така, че атаката срещу доктор Обрейков е организирана от група злонамерени лица, използвали фалшива информация и манипулативни внушения. Целта е била да бъде накърнено доброто име на един уважаван лекар и достоен човек. Имейл адресът, от който е изпратено писмото, ще бъде предоставен на отдел „Киберпрестъпления“ и ГДБОП за извършване на необходимите проверки и установяване на авторите на клеветническата кампания.

Редакцията на „Днес България“ поема своята отговорност за прибързаното публикуване на материала. Същият вече е свален от платформата ни. Смятаме, че когато бъде допусната грешка, най-правилното и достойно действие е тя да бъде призната публично.

Затова днес поднасяме своите искрени извинения на доктор Мирослав Обрейков, както и на нашите читатели.

Пожелаваме на доктор Обрейков да остане същият блестящ професионалист, силен характер и добър човек, когото мнозина познават и уважават. Да продължава да работи със същата отдаденост, чест и достойнство, независимо от опитите на определени личности да хвърлят сянка върху неговото име.

Защото истинските професионалисти не се пречупват пред клеветите. Те остават над тях. А доктор Мирослав Обрейков безспорно е именно такъв човек – уважаван лекар, доказан ръководител и личност с авторитет, който се гради с години труд, морал и човечност.

Споделете тази новина
0 0 votes
рейтинг
абонирай се
Notify of
guest
8 Comments
най-стари
най-нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous

Верно ли ше връщат Обрейков? еле мале . Такава мизерия каквато беше по негово време, никога не е било.

Anonymous

Много честен и отговорен ЧОВЕК ! Рядко се среща такъв специалист, време беше в МБАЛ Бургас да се назначи такъв ръководител, без скруполи, без обвързаност, НЕ комерсиален, нетърпящ задкулисие и рушветчийство !

Anonymous

Успелите хора, професионалистите винаги са били предмет на завист и злословия.Но никой не може да промени мнението на пациенти и колеги,които са споделяли тревоги и радости,които са се докосвали до неговата харизматичност и добра душа.Бъдете здрав ,д-р Обрейков! България има нужда от лекари като вас,независимо какъв пост ще заемате.

Anonymous

Записах си час за него в МЦ „Стайков“. Сега да ходя ли, или не?

Anonymous

Хубаво е човек да е харизматичен и да има добро сърце, но за да си лидер и ръководител са нужни и други качества. Да си диалогичен, да можеш да лавираш между различни интереси, да умееш да ръководиш екипи, да имаш авторитет и уважение.

Все неща, които един човек ако притежава, щеше да се е доказал вече на такава позиция, още повече, че вече наближава 60-те години. Голям минус е, че е работил в много болнизци и никъде не се е задържал. Доколкото си спомням имаше и частен хоспис. Какво се случи с него?

Вече е бил директор на тази болница и не му се е получило управлението. На негово място не бих си губил времето, това ще му донесе главно негативи.

Anonymous

Здравейте ! В България сме свикнали справо и без да разсъждаваме трезво ! Днес бях шокирана от прочетеното изявление!Спрете се бе хора защо трябва да бъде очернян някоѝ не ви ли омръзнха тези излишни писания .Аз съм жива благодарение на Д_р Радев и Д-р Обрейков ,който ме лекува от години .Спрете се СРАМОТА е !
Г-жа Павлова…

Anonymous

Г-жо павлова още веднъж с написаното казвате, че човекът трябва да си остане лекар. когато един лекар започне да се бута в политиката и да директорства, не е добре за него. Неща да остане да лекува а не да става чивонвик и бюрократ

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Днес България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.