ДНЕС БЪЛГАРИЯ С ИЗВИНЕНИЕ КЪМ ДОКТОР МИРОСЛАВ ОБРЕЙКОВ – ЛЕКАР С ПРИЗВАНИЕ, ДОСТОЙНСТВО И ГОЛЯМО СЪРЦЕ
След публикуването по-рано днес на материал, съдържащ неверни и непроверени твърдения по адрес на доктор Мирослав Обрейков, редакцията на „Днес България“ е длъжна не само да поднесе своите искрени извинения, но и да заяви ясно истината за един човек, който от години се ползва с уважението на пациенти, медици и обществото.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

В динамиката на деня в редакцията беше получено писмо, изпратено от посочен електронен адрес, съдържащо серия от тежки обвинения срещу доктор Обрейков. В него се твърдеше, че част от медицинския персонал е против неговото евентуално завръщане на директорския пост, като бяха изложени обвинения за лобизъм, напрежение в болницата, отнемане на социални придобивки и дори предупреждения за стачни действия.
В стремежа си да отразим обществено значима тема, публикувахме информацията, но веднага започнахме и задълбочена проверка на всички факти. Резултатите от нея показаха категорично, че изложеното в писмото не отговаря на истината и представлява злонамерен опит за уронване престижа на доктор Мирослав Обрейков.
След разговори с медици, служители и хора, работили с него през годините, стигнахме до извода, че доктор Обрейков е не просто доказан професионалист, а човек с изключителен морал, толерантност и човешко отношение. Името му се свързва с спокойствие, диалогичност, уважение към колегите и истинска отдаденост към пациентите и медицината.
Мнозина го определят като един от най-добрите и най-диалогични ръководители, заемали този пост. Лекар, който никога не е поставял личния интерес над интереса на болницата. Човек, който умее да обединява, а не да разделя. Специалист, който е доказал с действията си, че медицината за него не е просто професия, а кауза и мисия.
Установихме също така, че атаката срещу доктор Обрейков е организирана от група злонамерени лица, използвали фалшива информация и манипулативни внушения. Целта е била да бъде накърнено доброто име на един уважаван лекар и достоен човек. Имейл адресът, от който е изпратено писмото, ще бъде предоставен на отдел „Киберпрестъпления“ и ГДБОП за извършване на необходимите проверки и установяване на авторите на клеветническата кампания.
Редакцията на „Днес България“ поема своята отговорност за прибързаното публикуване на материала. Същият вече е свален от платформата ни. Смятаме, че когато бъде допусната грешка, най-правилното и достойно действие е тя да бъде призната публично.
Затова днес поднасяме своите искрени извинения на доктор Мирослав Обрейков, както и на нашите читатели.
Пожелаваме на доктор Обрейков да остане същият блестящ професионалист, силен характер и добър човек, когото мнозина познават и уважават. Да продължава да работи със същата отдаденост, чест и достойнство, независимо от опитите на определени личности да хвърлят сянка върху неговото име.
Защото истинските професионалисти не се пречупват пред клеветите. Те остават над тях. А доктор Мирослав Обрейков безспорно е именно такъв човек – уважаван лекар, доказан ръководител и личност с авторитет, който се гради с години труд, морал и човечност.

Верно ли ше връщат Обрейков? еле мале . Такава мизерия каквато беше по негово време, никога не е било.
Много честен и отговорен ЧОВЕК ! Рядко се среща такъв специалист, време беше в МБАЛ Бургас да се назначи такъв ръководител, без скруполи, без обвързаност, НЕ комерсиален, нетърпящ задкулисие и рушветчийство !
Успелите хора, професионалистите винаги са били предмет на завист и злословия.Но никой не може да промени мнението на пациенти и колеги,които са споделяли тревоги и радости,които са се докосвали до неговата харизматичност и добра душа.Бъдете здрав ,д-р Обрейков! България има нужда от лекари като вас,независимо какъв пост ще заемате.
Записах си час за него в МЦ „Стайков“. Сега да ходя ли, или не?
Хубаво е човек да е харизматичен и да има добро сърце, но за да си лидер и ръководител са нужни и други качества. Да си диалогичен, да можеш да лавираш между различни интереси, да умееш да ръководиш екипи, да имаш авторитет и уважение.
Все неща, които един човек ако притежава, щеше да се е доказал вече на такава позиция, още повече, че вече наближава 60-те години. Голям минус е, че е работил в много болнизци и никъде не се е задържал. Доколкото си спомням имаше и частен хоспис. Какво се случи с него?
Вече е бил директор на тази болница и не му се е получило управлението. На негово място не бих си губил времето, това ще му донесе главно негативи.
Здравейте ! В България сме свикнали справо и без да разсъждаваме трезво ! Днес бях шокирана от прочетеното изявление!Спрете се бе хора защо трябва да бъде очернян някоѝ не ви ли омръзнха тези излишни писания .Аз съм жива благодарение на Д_р Радев и Д-р Обрейков ,който ме лекува от години .Спрете се СРАМОТА е !
Г-жа Павлова…
Г-жо павлова още веднъж с написаното казвате, че човекът трябва да си остане лекар. когато един лекар започне да се бута в политиката и да директорства, не е добре за него. Неща да остане да лекува а не да става чивонвик и бюрократ