Илияна Йотова заминава за Баку за Световния градски форум
Вицепрезидентът Илияна Йотова ще представлява България на Срещата на върха в рамките на Световен градски форум, която ще се проведе на 17 и 18 май в Баку по покана на президента на Азербайджан Илхам Алиев.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Форумът се организира под егидата на Организация на обединените нации и е сред най-значимите международни платформи, посветени на развитието на градовете, жилищната политика и устойчивото управление на урбанизираните райони. Основната тема тази година е свързана със създаването на безопасни и устойчиви градски общности и достъпното жилищно осигуряване.
За първи път в историята на форума по инициатива на Азербайджан ще се проведе и специална среща на върха с участието на държавни и правителствени лидери.
В рамките на визитата си Илияна Йотова ще проведе двустранна среща с Илхам Алиев, по време на която се очаква да бъдат обсъдени отношенията между двете държави, както и възможностите за сътрудничество в областта на икономиката, енергетиката и регионалното развитие.
В българската делегация участва и кметът на Велико Търново Даниел Панов, който е и председател на Националното сдружение на общините. Във форума ще се включат още представители на местната власт от различни региони на страната.
Световен градски форум ще продължи до 22 май, като в програмата са включени дискусии за климатичните промени, модерната инфраструктура, социалната устойчивост и бъдещето на градската среда.
- След консултации и изслушвания: ЦИК влиза в нов мандат от 23 – ти юни

- Миналото чука на вратата: Защо Емил Гепов не може да избяга от старите сенки на миналото си (видео и документ)

- Николай Найденов заминава за Париж за разговори по излизането на България от „сивия списък“

- Въвеждат временна организация на движението в „Крайморие“ заради ВиК ремонт

- Планов ремонт оставя жителите „Люлин“ без топла вода за две седмици






