„Млад огнеборец“ – Карнобат 2026 събра най-добрите ученически отбори от област Бургас/снимки/
Screenshot
В дух на отговорност, дисциплина и спортсменски хъс в Карнобат се проведе XXV-ото Областно състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ – Карнобат 2026. Организатор на инициативата бе Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Бургас, а домакин тази година – Община Карнобат.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.









В престижната надпревара участие взеха 12 отбора от 11 общини в област Бургас. Младите състезатели показаха отлична физическа подготовка, бърза реакция и високо ниво на практически умения в дисциплините „Бойно разгръщане на състезателна пътека“ и „400 метра щафетно бягане с препятствия“.








След оспорвани и динамични съревнования първото място и купата за „Най-добър отбор“ в пожароприложния спорт заслужено спечели тимът на СУ „Никола Й. Вапцаров“. Отличията бяха връчени от областния управител Дико Диков.
Със силно представяне второто място завоюва отборът на Средец, а наградата им бе връчена от кмета на Община Карнобат Георги Димитров. На трета позиция се класира отборът на Карнобат, като отличията връчи директорът на РДПБЗН – Бургас старши комисар Николай Николаев.
Състезанието „Млад огнеборец“ продължава да бъде една от най-значимите инициативи за превенция и обучение сред подрастващите. Чрез подобни прояви младите хора изграждат ценни умения за реакция при пожари, бедствия и аварии, развиват дисциплина, отговорност и способност за работа в екип.
- Китай завърши най-дългия стоманен арков мост в света

- Трима загинаха, а един е с опасност за живота след тежка катастрофа край Пловдив

- Мухлясал басейн вместо детска радост: Клиентка на Emag.bg сигнализира за шокираща покупка/смимки/

- Ранната диагностика е ключът към борбата с деменцията

- Поевтиняват ли храните заради „Кошница с грижа“? Борсите отчитат спад в цените на българските плодове и зеленчуци






