Напрежение в партията: Оставка на Общинския съвет на ДПС в Кирково
Общинският съвет на ДПС в Кирково е подал оставка по време на свое заседание, като решението е било прието с мнозинство от членовете на органа.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

В мотивите за колективната оставка се посочват натрупано напрежение и задълбочаващи се разногласия с централното и областното ръководство на партията. Според членовете на Общинския съвет в последните месеци се наблюдава системно неглижиране на техните позиции и решения, както и липса на ефективен диалог между местната структура и ръководните органи.
В позицията се изтъква още, че не е било отчетено мнението на легитимно избраното общинско ръководство, което е било определено на редовна общинска конференция. Това, според подалите оставка членове, е довело до сериозно разочарование сред партийния актив в общината.
Като допълнителен мотив се посочва и неуважително отношение към общинската организация и нейните представители.
„Не можем да продължим да носим отговорност като партиен орган при липса на взаимно уважение, доверие и съобразяване с решенията на легитимно избрания Общински съвет“, се казва в позицията на подалите оставка.
Въпреки решението си, членовете на Общинския съвет заявяват, че остават ангажирани с каузите на своите избиратели и симпатизанти.



