Моля, подавайте сигнали на номер: 0896577779
10.06.2026

Днес България

Винаги навреме

Днес България > Blog > България > „Не съм уволнен“: Директорът на строителния контрол във Варна оспори твърденията на Коцев за скандала „Баба Алино“

„Не съм уволнен“: Директорът на строителния контрол във Варна оспори твърденията на Коцев за скандала „Баба Алино“

Скандалът около незаконния строителен комплекс в местността „Баба Алино“ край Варна продължава да се разраства, след като директорът на Дирекция „Управление на строителния контрол и организация на разрешителните режими“ Александър Драгнев категорично отрече да е бил дисциплинарно уволнен, както беше обявено от кмета на Варна Благомир Коцев.

Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая"  тук.

В телевизионно интервю Драгнев заяви, че никога не му е връчвана заповед за дисциплинарно освобождаване и определи публичните твърдения на градоначалника като неверни.

„Кметът на Варна излъга всички българи, че има заповед за моето дисциплинарно уволнение. Такава заповед няма. Единственото, което ми беше предложено, е прекратяване на трудовите отношения по взаимно съгласие, но аз отказах да подпиша“, заяви той.

По думите му работата по сигнала за незаконното строителство в района на „Баба Алино“ е започнала още през септември 2024 година. Тогава дирекцията е изпратила преписка до районната администрация „Приморски“, а по случая са били ангажирани и служители на Икономическа полиция към ОДМВР – Варна.

Драгнев разказа, че в продължение на близо шест месеца не е получавал информация за развитието на проверките. По-късно обаче разбрал, че е било одобрено допускане за изработване на подробен устройствен план за района.

„Това ме наведе на мисълта, че се правят действия за узаконяване на обекта“, посочи той.

След тази информация, според него, дирекцията е предприела действия за спиране на строителството и е издала необходимите административни актове и заповеди по обектите, на които все още се е работело. Съставени са били и два акта за установяване на административни нарушения, свързани с незаконна сеч в горски територии.

Драгнев твърди още, че за всички предприети действия е информирал лично кмета Благомир Коцев и е изготвил подробен доклад с предложения за разрешаване на проблема.

„Докладът остана без движение“, заяви той.

Междувременно скандалът засяга и десетки собственици на имоти в комплекса, които се оказаха в правна несигурност. Част от тях вече се организират чрез групи в социалните мрежи и обсъждат възможността за колективни съдебни действия.

Сред потърпевшите е и Десислава, която е закупила апартамент в комплекса срещу 50 700 евро с намерението един ден да се завърне и да живее в България.

„Видях реклами за комплекса, посетих мястото и всичко изглеждаше прекрасно. Продадох наследствен имот и реших да инвестирам в България, но се оказа голяма грешка“, споделя тя.

Жената не крие разочарованието си както от ситуацията около комплекса, така и от действията на институциите, които според нея са допуснали проблемът да достигне подобни мащаби.

Споделете тази новина
0 0 votes
рейтинг
абонирай се
Notify of
guest
0 Comments
най-стари
най-нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Днес България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.