Николай Шушков оглави Агенция „Митници“, Георги Димов е освободен от поста
Вицепремиерът и министър на финансите Гълъб Донев назначи Николай Шушков за директор на Агенция „Митници“. От поста е освободен досегашният ръководител Георги Димов.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Николай Шушков е дългогодишен служител в митническата администрация и има богат професионален опит в системата. През годините е заемал различни длъжности, сред които митнически инспектор, началник на митнически пункт, началник на митница и директор на Регионална митническа дирекция – София.
В професионалната си кариера Шушков е бил и ръководител на Митническия департамент на Thessaloniki Port Authority S.A. dry port Sofia – „ТПА София“ ЕАД. В периода 2022 – 2023 г. той заема поста заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството, а преди това е бил областен управител на Благоевград. Два пъти е избран и за заместник-кмет на община Благоевград.
Новият директор на Агенция „Митници“ е завършил висшето си образование в Полтавски университет по икономика и търговия. Преминал е и специализация по митнически контрол в Европейския съюз в град Елспет, Нидерландия.
С назначението се очаква ръководството на митническата агенция да продължи работа по контрола на приходите, граничния контрол и борбата с контрабандата.



