Новите метровлакове „Шкода“ тръгват по линиите на софийското метро от 26 май
От 26 май първите нови метровлакове на столичното метро започват да превозват пътници по линиите 1, 2 и 4. Композициите са част от мащабната модернизация на подземния транспорт в София, която предвижда общо осем нови влака да бъдат въведени поетапно в експлоатация.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Официалното представяне на новите метровлакове ще се състои във вторник сутринта в метродепо „Обеля“. На събитието се очаква да присъстват кметът на София Васил Терзиев, заместник-кметът по транспорт Виктор Чаушев, изпълнителният директор на Метрополитен Николай Найденов, както и дългогодишният ръководител на метрото Стоян Братоев.
Сред поканените гости са още заместник министър-председателят Атанас Пеканов, представители на Škoda Transportation и посланикът на Чехия у нас Мирослав Томан.
Новите композиции са произведени от чешката компания „Шкода“ и са оборудвани със съвременни системи за сигурност, енергийна ефективност и комфорт за пътниците. Очаква се те да подобрят качеството на услугата и да намалят времето за обслужване по най-натоварените линии на метрото.
Въвеждането на останалите метровлакове ще продължи поетапно през следващите месеци, като целта е обновяване на подвижния състав и повишаване на капацитета на столичния метрополитен.
- Производители на плодове и зеленчуци сигнализират за натиск от търговски вериги след старта на „Кошница с грижа“

- БАБХ затяга контрола върху вноса на млечни суровини

- Илияна Йотова отличава пожарникарите, спасили пострадали при трагичната катастрофа на „Челопешко шосе“

- ГЕРБ-Варна сигнализира за предполагаем незаконен строеж край Делфинариума

- Черна статистика за наркотикът убиец: Над сто загинали от фентанил у нас






