Новият областен управител на Сливен се оказа с отнета книжка, заради шофиране в нетрезво състояние в Германия
Новоназначеният областен управител на Сливен Михаил Кашеров е бил с отнето свидетелство за управление на МПС в Германия заради шофиране след употреба на алкохол.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Според информацията случаят е довел до отказ българските власти да му издадат нова шофьорска книжка. Решението е взето с участието на компетентни институции, включително МВР и Административния съд в Сливен.
Кашеров бе назначен на поста с решение на Министерския съвет. Той е завършил „Международни икономически отношения“ в УНСС и има дългогодишен опит в сферата на външната търговия и мениджмънта.
Между 2012 и 2025 г. той развива професионалната си кариера във Федерална република Германия, където е заемал позиция на търговски директор в местна компания.
Казусът около шофьорската му книжка предизвиква обществен интерес, като към момента няма официален коментар от самия Кашеров относно случая.



