Моля, подавайте сигнали на номер: 0896577779
17.06.2026

Днес България

Винаги навреме

Днес България > Blog > Бургас > Нощна гонка с мигранти в Бургас: Каналджия заряза трима мароканци след зрелищна катастрофа (снимки)

Нощна гонка с мигранти в Бургас: Каналджия заряза трима мароканци след зрелищна катастрофа (снимки)

В ранните часове на деня Бургас отново стана сцена на поредната безумна гонка, в която човешкият живот струва по-малко от престъпна арогантност на самозабравил се идиот. Около 04:45 ч. в района на ул. „Струга“ служители на сектор „Пътна полиция“ към ОДМВР – Бургас подали сигнал за спиране на лек автомобил Mercedes-Benz със софийска регистрация. Вместо да изпълни полицейското разпореждане, водачът натиснал газта и побягнал в посока бул. „Никола Петков“, превръщайки улиците на града в импровизирана писта за безразсъдство.

Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая"  тук.

Минути по-късно гонката завършила така, както често завършват подобни престъпни спектакли – с катастрофа. Автомобилът излетял от активната пътна лента и паднал в района на подлеза между комплексите „Зорница“ и „Изгрев“, до бл. 21. Шофьорът обаче проявил типичната за подобни трафиканти „смелост“ – избягал от мястото, изоставяйки в смачканото купе трима мигранти, самоопределили се като мароканци.

Тримата мъже са откарани за преглед в УМБАЛ – Бургас, а полицията продължава издирването на водача. И тук идва горчивият въпрос, който обществото задава все по-често: докога България ще бъде използвана като коридор за каналджийски схеми, в които човешките съдби се тъпчат в багажници и купета като контрабандна стока?

Тези „шофьори“ не са герои от евтин екшън. Те са обикновени престъпници, готови да пометат семейство на пешеходна пътека, да убият полицай или да обърнат автомобил в спирка, само за да спасят собствената си кожа и печалбата от поредния курс. Градските улици не са частна магистрала на трафикантската наглост. Всеки подобен случай е доказателство как алчността и безнаказаността раждат хаос, а после обществото събира останките от ламарини, страх и чужди съдби.

Докато едни хора стават в 5 сутринта за работа, други обикалят нощта като хиени, превозвайки отчаяни хора през граници, срещу пачки и с пълно презрение към закона. И когато катастрофират, бягат. Винаги бягат. Оставят след себе си потрошени коли, риск за невинни граждани и поредната хроника, която за ден ще бъде забравена между прогнозата за времето и рекламите на евтини кредити. Така цивилизацията бавно се превръща в паркинг на безотговорността.

Споделете тази новина
0 0 votes
рейтинг
абонирай се
Notify of
guest
0 Comments
най-стари
най-нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Днес България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.