Няколко пътни инцидента в Бургаско за ден: Двама ранени и един задържан в нетрезво състояние
Няколко пътни инцидента са регистрирани на 19 май в Бургас и региона, съобщиха от полицията. При различните случаи има пострадали, а един водач е задържан за шофиране след употреба на алкохол.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Около 10:55 часа в района на кръстовището на улиците „Христо Ботев“ и „Сливница“ в Бургас, 54-годишна жена от квартал „Долно Езерово“ е пострадала при рязко спиране на автобус от градския транспорт. Автобусът е бил управляван от 50-годишен бургазлия. Жената е паднала на пода на превозното средство и е получила контузии в областта на кръста и тазобедрената става. Тя е прегледана в УМБАЛ – Бургас и е освободена за домашно лечение, без опасност за живота.
По-късно същия ден – около 11:45 часа – на улица „Струма“ №16 в село Равда е възникнал друг инцидент. 39-годишен местен жител не обезопасил управлявания от него лек автомобил „Фолксваген Кади“ с бургаска регистрация, който потеглил самостоятелно и се блъснал в паркиран товарен автомобил. В опит да спре движението на колата, водачът е пострадал и е откаран в болница „Сърце и мозък“ – Бургас с диагноза артериално разкъсване на дясната ръка.
Третият случай е от следобедните часове в Бургас. Около 15:02 часа на улица „Одрин“ служители на Второ районно управление спрели за проверка товарен автомобил „Мерцедес Вито“, управляван от 27-годишен бургазлия. При проверката полицаите установили, че шофьорът е седнал зад волана след употреба на алкохол с концентрация 1,25 промила. Водачът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.
От полицията напомнят на водачите да бъдат внимателни на пътя и да спазват правилата за безопасност, за да се избегнат инциденти с тежки последици.
Снимката е илюстративна



