Окончателно: ВиК аварията на канализацията на ул. „Оборище“ в Бургас е отстранена
Аварията по битово-фекалната канализация на улица „Оборище“ в Бургас вече е напълно отстранена, съобщиха от ВиК Бургас. След разпореждане на изпълнителния директор Цветан Мирчев е бил сформиран специализиран екип, който да извърши обследване на канализационната мрежа и необходимите аварийно-възстановителни дейности.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Екипите на дружеството са реагирали своевременно, като са локализирали проблема и са предприели действия за отстраняването му с цел да бъде възстановено нормалното функциониране на канализацията в района.
След приключването на аварийните дейности вече е създадена възможност фирмата-изпълнител да се върне на обекта и да продължи ремонтните дейности по улица „Оборище“. Очаква се работата по инфраструктурния проект да бъде възобновена в най-кратки срокове.
От ВиК Бургас уверяват, че ще продължат да следят състоянието на мрежата и при необходимост ще реагират своевременно за предотвратяване на нови проблеми в района.
Източник: Община Бургас



