Моля, подавайте сигнали на номер: 0896577779
15.06.2026

Днес България

Винаги навреме

Днес България > Blog > Бургас > Панелен Пабло Ескобар от „Изгрев“ падна с кило трева: Кварталният пишман наркопласьор осъмна в килия

Панелен Пабло Ескобар от „Изгрев“ падна с кило трева: Кварталният пишман наркопласьор осъмна в килия

В панелния лабиринт на бургаския ж.к. „Изгрев“, където надеждите умират по-често от обитателите, а междуетажните площадки миришат на цигари, мухъл и социален разпад, 28-годишен „предприемач“ решил да развива своя икономическа стратегия. Не стартъп. Не IT. Не производство. Разбира се, че не. Човекът складирал близо килограм марихуана в апартамент в блок 24, сякаш е някакъв квартален Пабло Ескобар от промоционалната секция на „Тему“.

Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая"  тук.

На 27 май около 15:00 часа служители на Пето Районно управление – Бургас влезли в жилището, обитавано от криминално проявения бургазлия. И там, вместо семейна библиотека, спортни уреди или поне саксия с домати, униформените открили съцветни глави суха зелена листна маса. Казано на прост език – марихуана. Около килограм. Достатъчно, за да може половината квартал да се напуши и философски да обсъжда рептили, световния ред и защо никой не ги разбира.

Очевидно местният „бизнесмен“ е смятал, че живее в някакъв гангстерски сериал, където дилърите са велики стратези, а полицията сборище от некадърници. Само че реалността има навика да шамаросва подобни самозабравили се махленски тарикати. Особено онези, които превръщат панелен апартамент в склад за треволяци и после сигурно се чувстват „големи играчи“, докато висят по анцузи и броят дребни банкноти на кухненската маса.

Бургазлията е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство. Поредният дребен нарко-прошляк, който вероятно е вярвал, че е недосегаем. В България има особен вид самочувствие – онова на човек, който няма нито образование, нито перспектива, нито елементарен инстинкт за самосъхранение, но е убеден, че е „в схемата“. Докато не чуе тропот по вратата и не види белезниците. Тогава цялата улична митология се свива до едно мълчаливо гледане в пода и класическото: „Не е мое“.

Панелният наркобарон от „Изгрев“ засега ще трябва да слезе от облаците. Буквално и преносно. Защото животът не е рап клип, а блок 24 не е Меделин. Макар че някои упорито отказват да го разберат.

Споделете тази новина
0 0 votes
рейтинг
абонирай се
Notify of
guest
1 Comment
най-стари
най-нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous

Защо обиждаш цял комплекс ? Ти къде живееш – идиот такъв .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Днес България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.