Моля, подавайте сигнали на номер: 0896577779
15.06.2026

Днес България

Винаги навреме

Днес България > Blog > България > Подлогата Емил Кошлуков и ратайчето Тошко Йорданов искат леко повишаване заплатите на журналистите за сметка на поголовни съкращения

Подлогата Емил Кошлуков и ратайчето Тошко Йорданов искат леко повишаване заплатите на журналистите за сметка на поголовни съкращения

Добре дошли в Република Абсурдистан – земята на неслучилата се демокрация, където ръждясалите зъбни колела на Държавна Сигурност още скърцат под пласт от грим, пиар и лъснати телевизионни фасади. В тази съвсем не-фантастична трагикомедия главните роли са поверени на второразрядни актьори с комплекси за малоценност и дипломи, подарени от онези, които пишат историята с невидимо мастило.

Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая"  тук.

На сцената – Тошко Йорданов, един парламентен Пинокио с ластични принципи. Сценарист по душа, политик по грешка, кукла на конци в ръцете на онзи дългия чалга диджей без фризура и без милост. Тошко не говори – той рецитира изтъркани опорки, написани с черен флумастер на коляното на вожда му. И когато каже „оптимизация“, чуйте „чистка“. Когато каже „реформа“, разбирайте „разрушение“.

А от другата страна на кулисите, в креслото на генералния директор, се е разположил Емил Кошлуков – реликва от онова време, когато членството в ДКМС и препоръка от ДС отваряха вратите на Запада, стига да си готов да ги затвориш под носа на народа си. Той е нещо като Пикасо на манипулацията – рисува новини в абстрактен стил, където истината се крие зад цензура и страх. Несменяем, непрозрачен и непоносим, като салмонелено кебапче, което не си поръчал, но ти го набутват всяка вечер.

И сега двамата слагат белите манти и решават да оперират държавните медии. „Да режем персонал, за да повишим заплатите“, казват. Превод: Да уволним мислещите, за да нахраним послушните. Да закрием гласа, който пита, и да усилваме ехото на онези, които повтарят: „Всичко е наред, шефе“.

БНР и БНТ – двете последни болни от истинска журналистика институции – са на път да бъдат интубирани от хора, които се страхуват от свободната мисъл както дявол от тамян. Които виждат в журналиста не куче-пазач, а куче, което трябва да бъде вързано – и ако лае, да бъде „оптимизирано“.

А зад целия този театър стоят Слави-Учиндолския селяндур и подобията му на лидери партийни марионетки– диригенти на деградацията, хора без собствен глас, но с достатъчно дълги езици да облизват задниците на онези човекоподобия представиели на дълбоката държава, които 35 години задушават една хилядолетна нация. Онези паразити, които натикаха в общественото пространство и политиката послушните си клоуни, който да превръща протестите в кастинг за власт, а медиите – в караоке на пропаганда на покварата, разединението и моралното разложение.

И докато България копае дъното…

…не с кирка, а с копие, подарено ѝ от същите онези „борци за справедливост“, които днес пускат куршуми по свободата на словото. Когато безхарактерни, безпринципни и гнусни клоуни разпределят ресурсите, журналистиката се превръща в цирк без публика. Само маймуните си пляскат взаимно.

Кошлуков, Йорданов, Трифонов и цялата клика от подлоги– не са просто лакеи и слугинаж. Това са символи на края на нормалността. На триумфа на чалгата над културата. На фалшивата стабилност над истинския напредък.

„В държава, където подлоги управляват, истината се превръща в предателство.“ – някой, някога, със сигурност го е казал. Или поне е искал.

Споделете тази новина
0 0 votes
рейтинг
абонирай се
Notify of
guest
0 Comments
най-стари
най-нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Днес България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.