Първи турнир „Легенди играят с ученици“ събра поколения на терена в Бургас
Футболни имена от Бургас се включиха в първото издание на турнира „Легенди играят с ученици“, организиран от Международен младежки център – Бургас. Спортната инициатива събра на едно място бивши професионални футболисти и ученици от няколко училища в града.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Домакин на събитието беше ОУ „Найден Геров“ – Бургас, а в турнира участие взеха още отборите на СУ „Петко Росен“ – Бургас, СУ „Константин Петканов“ – Бургас и ОУ „Елин Пелин“ – Бургас.
Специални гости на инициативата бяха добре познати бургаски футболни легенди като Радостин Кишишев, Милен Георгиев, Стойко Сакалиев и Венелин Филипов.



В рамките на срещите те не само демонстрираха спортни умения, но и играха рамо до рамо с учениците, споделяйки опит, съвети и мотивация за развитие в спорта.
След оспорвани двубои победител в първото издание на турнира стана отборът на ОУ „Елин Пелин“, воден от преподавателя по физическо възпитание и спорт Кольо Георгиев.
Организаторите от Международния младежки център – Бургас посочват, че подобни инициативи имат за цел да насърчават активния начин на живот сред младите хора и да стимулират развитието на училищния спорт в града, като идеята е турнирът да се превърне в традиция.



