Разкриха кражба от кафе-автомати, дрогиран шофьор и наркотици в Айтос
В рамките на два дни полицията в Ахтопол, Каблешково и Айтос разкри няколко престъпления, свързани с кражби, наркотици и шофиране след употреба на упойващи вещества.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

На 19 май около 06:30 ч. в Районното управление в Царево е подаден сигнал за взломени два кафе-автомата в Ахтопол, от които били откраднати монетниците. След бързи действия на полицията са задържани двама молдовски граждани на 30 и 37 години. Разследването установило, че извършител е по-възрастният мъж, у когото при личен обиск са открити и иззети откраднатите монети. Той е привлечен като обвиняем и оставен в ареста за срок до 72 часа в Бургас.
Ден по-късно, около 07:50 ч., в Каблешково служители на Районно управление – Поморие спрели за проверка лек автомобил „Фиат Пунто“ с бургаска регистрация. Зад волана бил 37-годишен мъж от село Габерово, който шофирал след употреба на амфетамин, метамфетамин и канабис. Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.
На 20 май служители на Районно управление – Айтос извършили претърсване в къща на улица „Струма“, където открили около 2 грама марихуана и 5 грама метамфетамин. Обитателят на имота – 34-годишен мъж от Айтос, е задържан за 24 часа. По случая също е образувано бързо производство.
- Китай завърши най-дългия стоманен арков мост в света

- Трима загинаха, а един е с опасност за живота след тежка катастрофа край Пловдив

- Мухлясал басейн вместо детска радост: Клиентка на Emag.bg сигнализира за шокираща покупка/смимки/

- Ранната диагностика е ключът към борбата с деменцията

- Поевтиняват ли храните заради „Кошница с грижа“? Борсите отчитат спад в цените на българските плодове и зеленчуци






