Русалки, медузи и Нептун оживиха централните улици на Бургас /кадри/
Улица „Богориди“ в Бургас днес се превърна в истинско морско царство, изпълнено с цветове, усмивки и детски смях. Над 150 деца от 18 детски градини и ОУ „Любен Каравелов“ дефилираха в традиционното карнавално шествие, организирано от Българска фондация „Биоразнообразие“ и Община Бургас.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Тазгодишното издание премина под мотото „Обитателите на морето“, а малките участници впечатлиха всички със своите оригинални костюми. По централната улица оживяха блестящи медузи, усмихнати русалки, цветни рибки, огромни октоподи и дори самият морски владетел Нептун.





Карнавалното шествие събра десетки родители, жители и гости на Бургас, които аплодираха малките участници по целия маршрут до сградата на Общината. Атмосферата беше празнична и изпълнена с настроение, а децата показаха не само креативност, но и любов към морето.
Основната цел на инициативата е най-малките да научат повече за богатството и разнообразието на Черно море, както и за необходимостта то да бъде опазвано чисто и защитено.
Организаторите припомнят, че Карнавалът на биоразнообразието е част от тематичния уикенд, посветен на децата и предстоящия празник 1 юни. В следващите дни в Бургас ще се проведат още множество инициативи, концерти, работилници и забавления за малки и големи.
За поредна година Бургас показа, че е град, който умее да съчетава забавлението с важните послания за природата, морето и бъдещето на децата.



