Моля, подавайте сигнали на номер: 0896577779
15.06.2026

Днес България

Винаги навреме

Днес България > Blog > Бургас > Селски пияндурник разфасова Ауди Q7 с таралясника си в руенското село Соколец

Селски пияндурник разфасова Ауди Q7 с таралясника си в руенското село Соколец

В руенското село Соколец очевидно е имало „вечер на високите градуси“, при която физиката, логиката и законът са били натикани в багажника на лека бракма, редом с угризенията на съвестта.

Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая"  тук.

На 21.05 около 19:10 ч. в Районното управление – Руен постъпва сигнал за ПТП с материални щети. Формулировка толкова суха, че ако я оставиш на слънце, ще се самозапали. А реалността – далеч по-цветуща и с отчетлив аромат на безразмозъчност и дъх на джибри с 3,34 промила алкохолни пари.

Главният действащ тарикат в тази селска трагикомедия е 38-годишен мъж от село Руен, който очевидно е решил, че законите за движение по пътищата са по-скоро „препоръчителни насоки“, а не нещо, писано с кръв, глоби и отнети книжки. Въпросният шофьор, управлявайки „Опел Астра“ с варненска регистрация се е врязал, като „жива торпила“ в паркирано „Ауди Q7“ с бургаска регистрация.

Резултатът – материални щети, при това толкова грозни, че на полицаите им се приплакало, като видели за какво става дума. До купищата смачкани ламарини, потрошени пластмаси и стъкла, се мержелеела фигурата на един кандилкащ се шофьор, който очевидно е приел идеята, че балансът между човек и бутилка е по-важен от баланса между човек и отговорност. Концентрация 3,34 промила. Това не е просто „леко почерпен“. Това е състояние, в което на другия ден дори споменът за правилно паркиране изглежда като древна митологична легенда.

Сцената завършва предсказуемо: задържане до 24 часа и бързо производство – онзи юридически еквивалент на „ще говорим пак, когато ти мине“. В тази история няма мъдрости, няма неясноти, няма празни обяснения. Тя е проста и безмилостна: алкохолът не те прави по-смел шофьор, просто те превръща в човек, който вярва, че паркираните коли са оптична илюзия, създадена лично срещу тебе от Вселената, провидението, кой както го разбира.

За пияндурника е ясно. Ще поспи 24 часа в килия. Ще се сдобие с бързо производство и ще остане без кола и книжка. От там нататък има да изплаща щети, да събира пари за адвокати и да се влачи по съдебни дела. Ако съдът прецени, може да изкара и няколко месеца зад решетките, където превъзпитанието идва по два начина. Единият е болезнен, а другия малко по-безболезнен според това, дали ти е за първи път.

Споделете тази новина
0 0 votes
рейтинг
абонирай се
Notify of
guest
0 Comments
най-стари
най-нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Днес България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.