Серия сигнали за бомби в летище, болница и училища в София, Бургас, Нова Загора и Годеч
Серия сигнали за поставени взривни устройства бяха получени днес в различни институции и обществени сгради в страната, което наложи предприемането на спешни мерки за сигурност от страна на компетентните органи.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Сред засегнатите обекти е летище „Васил Левски“ в София, където е постъпил сигнал за бомба. Незабавно е бил активиран планът за действие при подобни ситуации. Въпреки заплахата не се е наложила евакуация на пътниците, а летището продължава да функционира нормално, но при засилени мерки за сигурност.
Бомбена заплаха е била отправена и към столичната болница „Света София“. Службите са извършили необходимите проверки съгласно установените процедури.
От Министерството на вътрешните работи съобщиха, че през деня са били получени множество имейли със заплахи за поставени взривни устройства в различни институции в няколко града на страната.
По информация, в училище в град Годеч е била извършена кратка евакуация на ученици и преподаватели. След приключване на проверките учебният процес е бил възстановен.
Подобен сигнал е довел до евакуацията на ученици и в гимназия в Бургас. Междувременно в област Кърджали са постъпили общо десет сигнала за поставени взривни устройства в училища и детски градини. Заплаха е била получена и на официалния имейл на БНР – Кърджали, съобщава БТА.
Сигнали за бомби са регистрирани и в две училища в Нова Загора, където също са били предприети необходимите мерки за проверка и гарантиране на безопасността.
Към момента няма информация за открити взривни устройства. Компетентните органи продължават работата по установяване на източника на заплахите и проверката на всички подадени сигнали.



