Софийски мотористи излизат на протест срещу „застрахователния произвол“
Мотористи от различни клубове и организации в столицата се обединяват в общ протест срещу високите застрахователни такси и, по думите им, „застрахователния произвол“, който засяга хиляди мотористи в страната.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Демонстрацията е насрочена за 15 – ти май от 18:00 часа на Площад „Княз Александър I Батенберг“. В инициативата ще се включат софийски мотоклубове, свободни мотористи и представители на различни мото организации.
Организаторите заявяват, че протестът е насочен срещу постоянно нарастващите разходи за застраховки и условията, които според тях поставят мотористите в неравностойно положение. Те определят ситуацията като форма на „рекет“ спрямо всички, които използват мотоциклети както за хоби, така и като ежедневно средство за придвижване.

„Разчитаме на подкрепата на всички хора, за които моторите са страст, начин на живот и средство за транспорт“, посочват организаторите в обръщението си към мотористката общност.
Очаква се протестът да събере десетки клубове и стотици мотористи от София и страната. Основната цел е да бъде привлечено общественото внимание към проблемите в сектора и да се настоява за по-справедливи условия за собствениците на мотоциклети.
Организаторите призовават протестът да премине мирно и с ясно послание за обединение в защита на правата на мотористите.
Източник: Фейсбук



