Ще очакваме ли поскъпване на токът от януари?
От 1 януари може да има извънредно поскъпване на тока за домакинствата, като се предвижда средно увеличение от 8,99%.
За различните енергийни компании се очаква поскъпване с различни проценти: за „Електрохолд“ – 8,92%, за EVN – 8,96%, а за „Енерго Про“ – най-голямо с 9,15%.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.

Последното увеличение на цените за битовите потребители беше на 1 юли, когато сметките се увеличиха с под 2%.
Причината за новото поскъпване е по-високото от предвиденото потребление на електрическа енергия, което наложи извънредно производство на ток.
Министерството на енергетиката уверява, че ще има достатъчно количество електричество и няма да се стигне до режим на тока, като ще се постигне балансирано увеличение на цените.
- Нова фондация ще помага на хазартно зависимите „Без депозит“

- Задържаха пловдивчанка, представяла се за лекар без медицинско образование

- Тръмп потвърди подписването на споразумение с Иран, експерти предупреждават, че предстоят трудни преговори

- Радев пред кметовете на общини: Правителството подготвя национална стратегия за ускорено развитие на пътната инфраструктура

- ДПС внесе пакет от законопроекти за правата на жертвите на „възродителния процес“






