15-километрова тапа на АМ “Тракия” преди тунелите „Троянови врата“ заради ремонт
Днес следобед по автомагистрала „Тракия“ се образува огромно задръстване от 15 километра в посока София, преди тунелите „Троянови врата“. Причината за тапата беше текущ ремонт, който не само затрудни движението, но и доведе до две катастрофи в участъка.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.
Свидетели на ситуацията изразиха възмущение, че ремонтните дейности се провеждат в натоварен часови интервал, което значително усложни трафика и застраши безопасността на пътуващите. Според тях липсата на адекватна организация и изборът на време за ремонт, което е „удобно за фирмата“, вместо да се съобрази с потока на движението, е основният проблем.
„Това се случва само в България. Ремонти трябва да се извършват в часови зони с минимален трафик, например през нощта или в по-слабо натоварени дни. Но, за съжаление, нашето общество е отново жертва на липсата на планиране и координация”.
Тапата предизвика множество въпроси:
Докога ремонтите по българските магистрали ще се провеждат без предварително обмислена организация?
Кой ще носи отговорност за предизвиканите инциденти и натрупания стрес на водачите?
Защо не се инвестира в съвременни методи за управление на трафика, които да сведат до минимум неудобствата за обществото?
Трафик експерти напомнят, че добрите международни практики включват извършване на ремонтни дейности в извънпикови часове, създаване на алтернативни маршрути и своевременно информиране на пътуващите за промените в движението.
Обществото настоява за адекватни мерки и отговорност от страна на отговорните институции, за да бъдат предотвратени подобни ситуации в бъдеще.
- Молдова обяви извънредно положение заради опасността от спиране на руския газ
- Ученици от 18 професионални гимназии в страната събират средства за благотворителен коледен базар
- Ще очакваме ли поскъпване на токът от януари?
- Разследване на инфлуенсъри в Румъния заради президентските избори
- В проекта на Бюджет 2025 предвиждат връщане на ДДС върху брашното и хляба с 20%