50 деца от ДГ „Звездица -Зорница“ лекуваха своя Мечо в Детската болница на Бургас
50 деца от ДГ „Звездица-Зорница“ посетиха днес Детската болница „Света Анастасия“, за да
поздравят медицинските сестри на Световния ден на сестринството. От своя страна екипът се
бе подготвил с изненади. Най-голямата бе пристигането на много плюшени пациенти в
болницата, които трябваше да бъдат прегледани и излекувани с помощта на малките лекари и
медицински сестри.
Може да прочетете повече за нашата нова рубрика "10 гастрономически минути с Мая" тук.




Разпределени на няколко станции, децата, облечени в специални униформи, преглеждаха
Мечо със слушалки, правиха му инхалация, за да не кашля, гледаха му коремчето с ехограф и
ранената лапичка с подвижен рентгет. Накрая всяко дете получи диплома за малък помощник
на медицинските сестри. Гостите от ДГ „Звездица-Зорница“, водени от директорката София
Димитрова, поздравиха медицинските сестри с песни и пожелания.
Заради големия интерес и утре, 13 май, лечението на Мечо в Детската болница ще продължи с
помощта на още бургаски деца.



